Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Na miejskiej stacji zatankujemy w przyszłym roku

Kalendarz Anna Wesołowska
Na miejskiej stacji zatankujemy w przyszłym roku
Mamy wizualizacje. Miejska stacja będzie oferować tańsze paliwa m.in. dzięki bezobsługowemu systemowi pracy.
Rok temu Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odkupiło od firmy PKS stację paliw przy Al. Armii Krajowej w Chełmie. Z zamiarem utworzenia tu miejskiej stacji z tanim paliwem. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

– To odpowiedź na sugestie oraz głosy mieszkańców, którzy od lat podnosili problem wysokich cen paliw w naszym mieście – mówił wówczas Jakub Banaszek, prezydent miasta.

Miejska stacja ma oferować tańsze paliwa m.in. dzięki zmniejszonej marży i bezobsługowemu systemowi pracy. To z kolei powinno pobudzić konkurencyjność na rynku.
W tym tygodniu Jakub Oleszczuk, prezes MPGK, podpisał umowę z wykonawcą części technologicznej modernizowanej stacji paliw (zdjęcie poniżej). Dostarczona technologia zapewni mieszkańcom i przedsiębiorstwom możliwość bezobsługowego, całodobowego tankowania pojazdów we wszystkie dni tygodnia. Przewidziano również możliwość zastosowania kart stacyjnych rabatowych, lojalnościowych zarówno dla osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych.
Warto też dodać, że dostarczone urządzenia nie tylko będą cechować się nowoczesnością, ale również wysoką estetyką i intuicyjną obsługą – zapowiada MPGK.
Paliwo na miejskiej stacji zatankujemy prawdopodobnie już w połowie przyszłego roku.
Na razie możemy podziwiać wizualizacje. Dodajmy, że w części budowlanej stacja, oprócz zmiany elewacji, zyska nową funkcję, jaką będzie mała gastronomia. Otoczenie i pozostałe elementy stacji jak wiaty, parkingi, place manewrowe, oświetlenie, oznakowanie kierunkowe i informacyjne także czeka remont. W ten sposób obiekt nabierze jednolitego i estetycznego wizerunku.

stacja-3-scaled.800x0.jpg

stacja-1-scaled.800x0.jpg

stacja-4-scaled.800x0.jpg

stacja-umowa-scaled.800x0.jpg