Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Rusza przebudowa Miejskiej Stacji Paliw

Kalendarz Anna Wesołowska
Rusza przebudowa Miejskiej Stacji Paliw
Wykonawcą zadania jest firma Perfekt Sp. z o.o.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej właśnie podpisało umowę na przebudowę Miejskiej Stacji Paliw przy al. Armii Krajowej w Chełmie. 
Inwestycja ruszy zatem lada dzień. Jej zakres obejmuje wiele kluczowych elementów, takich jak:
– Przebudowa pawilonu handlowo-gastronomicznego
– Montaż urządzeń i tablic reklamowych na wiatach
– Budowa wiaty śmietnikowej
– Wymiana pylonu cenowego

– Budowa parkingu

Przypomnijmy,

w 2021 roku MPGK odkupiło od firmy PKS stację paliw przy Al. Armii Krajowej w Chełmie. Z zamiarem utworzenia tu miejskiej stacji z tanim paliwem. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

– To odpowiedź na sugestie oraz głosy mieszkańców, którzy od lat podnosili problem wysokich cen paliw w naszym mieście – mówił wówczas Jakub Banaszek, prezydent miasta.

Miejska stacja ma oferować tańsze paliwa m.in. dzięki zmniejszonej marży i bezobsługowemu systemowi pracy. To z kolei powinno pobudzić konkurencyjność na rynku.

Pod koniec 2022 roku Miasto Chełm pokazało

wizualizacje miejsca.

Informowaliśmy o tym tutaj. Tak więc w części budowlanej stacja, oprócz zmiany elewacji, zyska nową funkcję, jaką będzie mała gastronomia. Otoczenie i pozostałe elementy stacji jak wiaty, parkingi, place manewrowe, oświetlenie, oznakowanie kierunkowe i informacyjne także czeka remont. W ten sposób obiekt nabierze jednolitego i estetycznego wizerunku.

Jednocześnie warto dodać, że chełmski ratusz wydał niedawno pozwolenie na budowę przez Agencję Rozwoju Przemysłu biurowca na terenie dawnego dworca PKS. Więcej na ten temat piszemy tutaj. To wszystko oznacza, że centralna część naszego miasta, która do tej pory nie grzeszyła urodą, niebawem znacząco się zmieni.

345629496_780379170141407_1148973746491866233_n-scaled.800x0.jpg

Podpisanie umowy na przebudowę Miejskiej Stacji Paliw.
Źródło
: Miasto Chełm