Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Zatankujemy po Nowym Roku

Kalendarz Anna Wesołowska
Zatankujemy po Nowym Roku

Zakończyły się prace związane z budową miejskiej stacji paliw przy Armii Krajowej w Chełmie. Teraz trzeba jeszcze przetestować dystrybutory, tankomaty i system płatności mobilnych. A kiedy będzie można zatankować?

Przypomnijmy, pod koniec 2021 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odkupiło od firmy PKS stację paliw przy al. Armii Krajowej w Chełmie. Z zamiarem utworzenia tu miejskiej stacji z tanim paliwem. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

To odpowiedź na sugestie oraz głosy mieszkańców, którzy od lat podnosili problem wysokich cen paliw w naszym mieście – mówił wówczas Jakub Banaszek, prezydent miasta.

I zapowiadał, że miejska stacja będzie oferować tańsze paliwa m.in. dzięki zmniejszonej marży i bezobsługowemu systemowi pracy. To z kolei powinno pobudzić konkurencyjność na rynku.

Rok później MPGK podpisało umowę z wykonawcą części technologicznej modernizowanej stacji paliw. Dostarczona technologia umożliwi klientom indywidualnym, ale także przedsiębiorstwom, bezobsługowe, całodobowe tankowanie pojazdów we wszystkie dni tygodnia. Informowaliśmy o tym tutaj. I choć obsługa urządzeń ma być prosta, intuicyjna, to pracownicy MPGK zapowiadają, że w pierwszych dniach służyć będą pomocą i informacją.

Właśnie teraz na stacji trwają prace rozruchowe części technologicznej - dystrybutorów i tankomatów oraz systemu mobilnych płatności. Kolejnym krokiem MPGK będzie wystąpienie o koncesję na obrót paliwami. A ponieważ spółka już wcześniej uzyskała promesę, ocenia się, że koncesję dostanie na koniec grudnia br. Ma też zawartą umowę na dostawę paliw.
Tak więc pierwsi klienci będą mogli zatankować paliwo na miejskiej stacji paliw w Chełmie w pierwszych dniach stycznia 2024 roku.

Nowa stacja bardzo się zmieniła. Budynek, otoczenie i pozostałe elementy stacji jak wiaty, parkingi, place manewrowe, oświetlenie, oznakowanie kierunkowe i informacyjne zostały odnowione i nabrały jednolitego i estetycznego wizerunku. Pojawił się też nowy element, a mianowicie mała gastronomia. Lokal gastronomiczny wydzierżawiła firma „Imbryk cafe & lunch”.