REKLAMA
,
Sprawdź czy jesteś zdrowa
Sprawdź czy jesteś zdrowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Już jutro panie po 50 roku życia mogą sprawdzić czy z ich zdrowiem jest wszystko w porządku. Warto skorzystać z okazji.

Reklama
Rak piersi to największy wróg wśród wszystkich chorób dotykających polskie kobiety. Nie musi jednak oznaczać wyroku. Żeby tak się stało raka trzeba jak najwcześniej wykryć.  Im wcześniej uda się to zrobić, tym lepsze będą wyniki leczenia i większe szanse na pokonanie choroby. Tak więc widać regularna diagnostyka może być podstawą dla zdrowego życia. Sprawdź więc czy jesteś zdrowa.
Jednym z pomysłów, które mają kobietom ułatwiać dostęp do diagnostyki jest program bezpłatnej mammografii realizowanej w mobilmych punktach badań – tzw. mammobusach. Korzystać z tego programu mogą panie w wieku od 50 do 69 lat. I taki właśnie mammobus pojawi się w tym roku w Chełmie jeszcze dwa razy. Ostatni raz z takiej możliwości chełmianki mogły skorzystać w sierpniu tego roku.

Powiedzcie koniecznie o tej możliwości swoim mamom i babciom!

Po raz pierwszy zachęcamy Panie do skorzystanie z badania już jutro (2 listopada). Mammobus będzie na was oczekiwał na parkingu przy ul. Sybiraków (obok Chrobrego) w godz. 9 do 17.  Pamiętajcie, że z badania można skorzystać po wcześniejszej rejestracji telefonicznej! Dzwońcie pod numer  (58) 767 34 44.
Druga wizyta mammobusu w Chełmie zaplanowana jest na 10 grudnia.
 
Fotografia pochodzi ze strony www.rynekaptek.pl/

Napisz komentarz
 • Oj tam Kaziu, nie przechwalaj się tak ordynarnie swoim exclusive IQ, bo jak to mawiano onegdaj – z dużej chmury mały deszcz. Wspomniani lewacy, tak jak ich biegunowo na prawo oddaleni oponenci (Kazioooo!!!, uważaj!!!), w minimalnej wersji (te mózgi!) na pewno posiadają, bo nie mogli by się nawet podrapać po zadku, ani narobić tzw. brudu przy każdej nadarzającej się okazji.
  Dorzucę też coś za mądralami z tytułami:
  „Według wyników badań opublikowanych w czasopiśmie Intelligence, osoby o wyższym IQ mają naturalne skłonności do popadania w zaburzenia psychiczne (…) zaburzenia nastroju (depresja, dystymia i zaburzenia afektywne dwubiegunowe), zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, zaburzenia lękowe (uogólnione, społeczne i obsesyjno – kompulsywne).”
  Srutututu…, i tak dalej.
  Przynajmniej ja tak sobie tłumaczę: nie warto być zbyt mądrym, bo można przez to zgłupieć. Tobie też zasugeruję małą refleksję. W wolnej chwili, nie spiesz się.

 • czy będą również darmowe badania lewaków na poszukiwanie mózgu?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  REKLAMA