REKLAMA
,
Będzie miejska stacja paliw
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie MPGK kupiło stację paliw przy Al. Armii Krajowej. W ten sposób powstanie zapowiadana w minionym roku miejska stacja z tanim paliwem.

Reklama

Mamy to! – donosi Miasto Chełm – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odkupiło od firmy PKS stację paliw przy Al. Armii Krajowej. Akt notarialny firmy podpisały z ostatnim dniem roku 2020. Tak więc obiekt stanie się własnością spółki MPGK, która od tej pory będzie administrować miejską stacją benzynową.

O pomyśle uruchomienia miejskiej stacji paliw pisaliśmy w maju minionego roku.

– To odpowiedź na sugestie oraz głosy mieszkańców, którzy od lat podnosili problem wysokich cen paliw w naszym mieście – mówił wówczas Jakub Banaszek, prezydent Miasta Chełm. – Mam świadomość, że utrzymująca się tendencja bardzo mocno obciąża budżety domowe chełmian, w tym również lokalnych przedsiębiorców, dlatego postanowiłem podjąć realne działania.

Miejska stacja ma oferować tańsze paliwa m.in. dzięki zmniejszonej marży i bezobsługowemu systemowi pracy. To z kolei powinno pobudzić konkurencyjność na rynku i – co pokazuje m.in. przykład Stalowej Woli, gdzie funkcjonuje tego typu obiekt – przełożyć się na obniżenie cen także u komercyjnych dystrybutorów.

***

To nie koniec dobrych informacji – piszą miejscy urzędnicy. Już w tym roku Miasto Chełm podpisze kolejny akt notarialny z firmą PKS. Tym razem chodzi o kupno terenu obecnego dworca autobusowego. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ponadto jak im pójdzie tysiące ton benzyny w ziemię bo podziemne zbiorniki długo nieużytkowane nadają się tylko do wymiany to będziemy mieli nie tylko stratę na budżecie spowodowana przez nieudolnych urzędników, którzy nawet Mondzajna nie potrafią na ścianie powiesić to jeszcze wyczyny godne strategów ekonomicznych kraju.
  A co z centrum biznesu?

  No votes yet.
  Please wait...
  • A wiadomo,że są dziurawe,czy to tylko teoria spiskowa?

   No votes yet.
   Please wait...
   • Panie Sawa, od jakiegoś czasu o dopuszczeniu stacji paliw do użytku przez organy kontrolne, decyduje posiadanie przez zbiorniki paliwa podwójnego płaszcza. Czyli jakby zbiornik w zbiorniku.

    No votes yet.
    Please wait...
   • TSJ,o tym słyszałem,a jakie są tam zbiorniki?No a jakby trzeba było wymienić,to jaki koszt?

    No votes yet.
    Please wait...
   • Stare stacje paliw miały termin modernizacji zdaje się do 31 grudnia 2013 roku.
    Stacja PKS jest nowsza, ma 15 lat(?), więc powinna spełniać wymagania.

    No votes yet.
    Please wait...
   • TSJ,no to jest problem,czy nie?

    No votes yet.
    Please wait...
 • Tak jakby w socjalizmie nie było cykli koniunkturalnych tylko że tam kryzys kończył się wyrzynaniem wszystkiego łącznie z gospodarką.
  Zastanawiam się na czym polegał ten mój poważny błąd.
  Rozumiem że na święta mało wypiłeś i teraz byś sobie pogadał.
  Ale nie martw się PiS właśnie funduje gminna stacje benzynową żebyś patriotycznie i lokalnie zatankował.
  Bon voyage.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie chcę się wdawać w szczegóły ale ekonomia i kapitalizm Marksa i Engelsa interesowały tyle co rachunek ekonomiczny komunistów. Dlatego wymyślili materializm dialektyczny który ma służyć jednemu: jak zabrać zgodnie z prawem jednym (innym) i dać drugim (sobie).

  Komunistom dawnym i obecnym nigdy nie chodziło o zysk tylko o przychód ponieważ wszystkie decyzje ekonomiczne gminy nie są motywowane ekonomicznie tylko politycznie. Jak się nie umie liczyć to przynajmniej gadać trzeba a ciemny lud kupi wszystko pod warunkiem że się go takim wychowa.
  Widzę maryan coś zaczyna podobać się u Banaszka pewnie to co najbardziej przypomina wspaniałe czasy PRL.
  Zatem niech będzie miejska stacja benzynowa, Chełm się rozwija.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Jesteś w poważnym błędzie. Podstawy ekonomii kapitaizmu zbadał i opisał właśnie Marks i to obowiązuje do dzisiaj! Poczytaj sobie ” Kapitał” Marksa! Natomiast ekonomii socjalizu nie było bo nie było takiej gospodarki i nie było co badac wtedy ! Pózniej wymyślono prosty model raczej polityczny niz ekonomiczny , wszystko upaństwowić i podzieli na plany i będzie ok . Bo w kapitaliżmie były cykle koniunktrualne bardzo złe spolecznie o tworzyły kryzysy. Bedzie plan nie będzie cykli będzie pieknie. Ale to tylko zgadzało się na papierze a nie w praktyce. Ale zanim do tego się przyznano mineło chyba z 7o lat !

   No votes yet.
   Please wait...
   • Dodam że dzieki temu że to zbadał i opisał Marks w ekonomii kapitalizmu , cykle ekonomiczne i stąd wywodzące się kryzysy w gospodarce zachodniej , ekonomiści wymyślili co z tym zrobić. Tak powostł interwencjonizm panstwowy itd. Czyli nie ” niewidzialna reka rynku” która wszystko zrobi dobrze itd! Brak tej wiedzy , bo to obowiązywało tylko w kraiach rozwinetego kapitalizmu czyli tz gospodarki rynkowej a nie dla III świata, poczuliśmynna własny ” grzebiecie” w latch 90 tych. Gdy przyśzli , wszystko sprzedali za grosze a nam kazali pracowac „za miskę ryzu” , jak w III świecie i tak do dzisiaj! Za komuny zarabialismy 20 $ . Na poczatku lat 90 -100$ . Dzisiaj cos z 500 euro gdy śrdnia w Europie to 2500 euro! „Otake Polske” walczyliśmy jak mawiał Wałęsa!

    No votes yet.
    Please wait...
 • Pastor doucz się cała Unia Europejska to opiera się na marksie i engelsie

  No votes yet.
  Please wait...
  • No, poniekąd masz rację. Co bynajmniej napawa takim optymizmem, jak od rana widok za oknem… 🙂

   No votes yet.
   Please wait...
  • A pis na czym?

   No votes yet.
   Please wait...
  • A pis na czym się opiera?

   No votes yet.
   Please wait...
 • No fakt nawet w czasach komuny bliżej mi było do prywatnej inicjatywy niz państwowej ale wiem jedno żeby coś wyjąć trzeba najpierw coś włożyć a i wtedy gdy się włoży to nie wiadomo czy się wyjmie.
  Dla prezydenta to po młynie już druga inwestycja gdy trzeba było włożyć a czy się wyjmie to się dopiero okaże.
  Z tego co się orientuję sprzedaż paliw dla samorządu terytorialnego to ani zadanie własne ani zlecone więc o co chodzi?
  Ano chodzi o przychody własne gminy których jak nie było tak nie ma.
  Grabczuk nic nie kombinował, Fiszowa kombinowała z parkiem wodnym a Banaszek chciał puścić na ludzi ciepłownie.
  Ponieważ to nie wyszło PiSowi więc teraz kombinują jak tu mieć przychody ze sprzedaży paliwa. Skoro słynna firma medialna Orlen na tym wychodzi to pewnie wyjdzie i gmina miejska Chełm.
  Ja tylko zwróciłem uwagę, że najlepiej na tym wyjdzie fiskus.

  No votes yet.
  Please wait...
  • O przychodach nie ma co pisać, bo to tylko jedna strona rachunku ekonomicznego w działalności, mimo wszystko spółki komunalnej. Jeśli zestawimy z kosztami, to wyjdą dochody, a wtedy (może) wzrośnie zysk tejże spółki, a nie budżetu miasta. Chyba że założymy wpłatę z zysku na konto właściciela (Gminy Miejskiej – do jej budżetu). Praktyka dowodzi, że każda wpłata do budżetu to kamień w wodę, więc lepiej – także dla obecnej nomenklatury – pogospodarować się zyskiem w ramach spółki. W razie czego można zastawić się tajemnicą przedsiębiorstwa i nie wszystko transparentnie pokazać. W branży paliwowej najczęściej operuje się pojęciem marży, czasem prowizji od sprzedaży – wbrew pozorom jest dość niska, stąd kluczem do sukcesu jest masowa sprzedaż: wyobrażanie sobie tę nieustanną kolejkę, bo połowa kierowców w mieście zdecyduje się na tankowanie (motywowane lokalnym patriotyzmem, tudzież niższymi cenami) akurat na tej stacji? Wyobrażacie sobie ten sznur cystern, które nie nadążają z dostawami paliwa oblężonej przez klientów stacji, która jedyna w mieście realizuje publiczną misję? No, właśnie… A co z niemal równie publiczną spółką Skarbu Państwa – biorąc pod uwagę decyzyjność i zależność od czynnika władzy, czym będą się różnić?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Maryan, nie mogę wyjść z podziwu! Skomunalizować, wywłaszczyć, przejąć – chyba obudziłem się nie w 2021 r., ale jakieś 40 lat wcześniej (a dobrze te czasy pamiętam). Chyba wszystko po to, żeby zamiast spółek nomenklaturowych zrobić kiblowe przedsiębiorstwa komunalne dla miejscowych i zrzutowych działaczy PiS – przecież co drugi to doktor ekonomii albo menedżer z doświadczeniem w biznesie (w firmach prywatnych) :), a nie „urodzeni dyrektorzy i prezesi” z całą karierą w sektorze publicznym, prawda? Kwestię zakupu stacji rozpatrywałbym w kategoriach normalnego procesu rynkowego, a nie PR-owych zabiegów władzy samorządowej. I koniec! Byłemu prezydentowi Bajko proponuję wystawić pomnik i będzie git.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Też się nie mogę nadziwić. Przecież to był kiedyś teren miasta Tam gdzie w latach 50 tych posatwiono jakas budę i zrobiono z tego Dworzeć PKS. Pwołano taką instystuję jak komnalizacja mienia SP , nie bedę sie tutaj rozwodział , w skrocie mozna było majątek Skarbu Pansta przekazac gminie bezplatnie . Ponieważ PKS był przedsiębiorstwem panstwowym więc ich majątek był Skarbu Państa. Więc jak najbardziej mozna sie umpomnięc i skomunalizować. Placić naszymi pieniędmi z podatkow za coś co było nasze czyli miejskie bo ktos się kiedyś ta tym uwłaszczył! To rozbój!

   A kto co z tym zrobi to sa na to przepisy. Mnie nie interesuje byle by coś z tym zrobił. Miasto moze wystwić na przetarg sprzedac niech ktoś zainwetuje i coś wybuduje , to lepsze niż stoi ruina od 30 lat , coś takiego w centrm miasta , Przecież ten bruk na dworcu pamięta jeszcze czasy Gomułki, gdy cala wieś tam zjerzdżała autobsami w dni targowe.

   To samo z tymi działkami , co to „straszą” na Lubelskiej 2 takie są, bo coś spadkobiercy nie mogą się dogadac juz chyba od 40 lat czy jakoś tak, abo ta obok ZDZ-tu. Wymierzyłby maksymanie , mozliwy podatek od tej nieruchomiści i juz. Albo inaestują i cos buduja wtedy mają zwolnienie np. na 10 lat albo placić i to sporo. Szybko by się dogadali i albo sprzedali albo inwestowali. A tu są takie kwiatki i szpeca miasto o to w centrum! Wszystko lege artis! Wystarczy chcieć!

   No votes yet.
   Please wait...
 • Nie bronię Grabczuka, ale nie zapominajcie, że był prezydentem tylko jedną kadencję. A Fisz rządziła 12 lat! I to jest czas bezpowrotnie stracony dla naszego miasta

  No votes yet.
  Please wait...
  • Fakt

   No votes yet.
   Please wait...
  • Banszek jest dopiero 2 lata i ma coś z 200 mln złdługu a nie 50 mln zł jak miał Grabczuk!
   No tak pyszny chodził i tak kombinował a pycha kroczy przed upadkiem że przegrał 300 głosami z nikomu nie znana panieniką!

   No votes yet.
   Please wait...
   • Ha,ha,a Fisz ile?

    No votes yet.
    Please wait...
 • Pomysł nie głupi. Popieram!
  PKS to nomenklatrowa spółka postsolidarnościowej nomenklatury Burka , Szynala i spólki ktorzy uwłaszczyli sie na panstwowym majaku, sprywatatyzowali go! PKS juz nic nie robi i nic nie znaczy! Więc nie ma sensu aby zarabiał na pensje prezesa i jego sekretarek . Chociaż i tak nasza kasę poplynie via PKS do kieszeni Burka – Burakowskiego były wojewody i Szynala! To samo z byłym dworcem PKS , wstyd w centrum miasta . Kiedys to była targowica na końcu miasta a dalej to już wiejskie drogi!
  Zwrociłbym tez uwagę na to co na drugiej stronie .. teren ZDZ-tu tez budy posawione na poczatku lat 90 czyli 30 lat temu WSTYD! Moim zdaniem miasto powinno ten teraz skomunalizowac bez odszkodowania , bo to był teren kiedyś teren miejski! PO co na to wydawać kase miasta To rozbój w biały dzień!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Uspołeczniona gospodarka, gdzie ci pisowcy ekonomi się uczyli ? Od Marksa i Engelsa. Jakby nie wiedzieli że ponad 50% ceny to danina podatkowa.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Ty nie bądź takim znawca ekonomii marksisitwsko – leninoweskiej!
   Akcyza i te inne wziatki na benzynie to nie wymysł PiS-u! To było od poczatku lat 90-tych a jeszcze więcej tego było za sanacji .

   Jeżeli nawet na miejskiej stacji zarobi MPGK to lepije niż inny. Będzie to sie liczyc w bilansie spolki miejskiej. Ponadto jak bedzie taniej dla ludzi , także taniej do autobsów miejskich itd . To dobrze!

   Konkurencja tez nie zaszkodzi na lokanym rynku ,wszak miasto nie monopolizuje rynku.
   A przed wojna miasto miało swoją elektorwnie itd

   Uporządkowanie tego skrzyżowania to czas najwyższy i do tego ze wszystkich stron . Bo to WSTYD!
   Gdzie trzeba to wywyłaszczyć , skomunalizować i zrobić porządek! Kiedyś to były preyferie kolo cmentarza i nikt się tym nie interesował . Czas najwyższy się tym zając! Jak prezydent Bajko, ostatni taki wizjoner w latch 90 zajął się terenem po byłym ” Agromecie ” to jest tam Plac Kupiecki i jakoś to wygląda! A później fircyk Grabczuk i Fisz siedziei i spali to wygląda to jak wygląda od 30 lat! Popieram i trzymam kciuki , a Ty Pastor nie podskakuj ..!

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA