REKLAMA
,
Bóbr zwiedzał miasto
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na niecodziennego gościa natrafili w sobotę rano mieszkańcy osiedla Cementowni w Chełmie. Bóbr przemierzał spokojnie ulice, nie zważając na miejskie „okoliczności przyrody”.

Reklama

W sobotę (9 maja) w godzinach rannych, w rejonie ulic Kredowej i Dembowskiego pojawił się niecodzienny gość. Bóbr spacerował sobie, nie przejmując się miejskim otoczeniem.
Mieszkańcy powiadomili Straż Miejską, a ci schronisko dla zwierząt. Wspólnymi siłami odłowiono zwierzę. Bóbr-turysta został wywieziony i wypuszczony w bezpiecznym dla niego miejscu.

To nie pierwszy tego typu przypadek w Chełmie. Kilka lat temu dorosłego bobra trzeba było ewakuować z ulicy Sienkiewicza.
Zdarza się, że w głąb naszych miast zapuszczają się też sarny, dziki, a nawet łosie. Takie wycieczki nie zawsze kończą się szczęśliwie.

Pojawianie się dzikich zwierząt w mieście zdarza się coraz częściej. Jest to niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt – ostrzega Nadleśnictwo Chełm. – Miła i łagodna na pozór sarenka, osaczona przez ludzi, uciekając w panice potrafi nieźle poturbować człowieka, albo złamać sobie kark uderzając w siatkę ogrodzenia.

Gdy zauważymy dzikie zwierzę w mieście, najlepiej od razu zgłosić to odpowiednim służbom lub policji.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA