REKLAMA
,
Bon turystyczny – nie tylko w ferie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zaczęły się ferie, przypominamy więc, że kto nie skorzystał, ma dobrą okazję, by teraz skorzystać z bonu turystycznego. Jego ważność została zresztą przedłużona do końca września tego roku.

Reklama

Bonem można płacić za wypoczynek dzieci – usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce. Pod warunkiem, że podmiot realizujący usługę jest na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Aktualną listę można sprawdzić na stronie bonturystyczny.polska.travel. Jest na niej ponad 28 tys. przedsiębiorców i organizacji z całego kraju.

Mieszkańcy województwa lubelskiego mają prawo w sumie do 224 tys. bonów turystycznych. Jak dotąd wykorzystali w całości środki z 67 tys. bonów i zrealizowali nimi transakcje na kwotę 90 mln zł. Spora część bonów czeka więc jeszcze na wydanie. A po zmianie przepisów jest na to jeszcze kilka miesięcy. Opiekunowie mogą więc płacić bonami za wypoczynek swoich pociech do 30 września 2022 roku. Z usług turystycznych opłaconych bonem mogą skorzystać też po tej dacie – wystarczy, że sama płatność odbędzie się najpóźniej do końca września.

Bon wynosi 500 zł na jedno dziecko. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością jest to 1000 zł. Rodzice mogą aktywować swoje bony na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po aktywacji bon jest gotowy, żeby nim płacić. Podczas transakcji rodzic podaje przedsiębiorcy numer swojego bonu, a następnie kod autoryzacyjny z SMS-a, który potwierdza konkretną płatność. Bonem turystycznym można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania jego kwoty.

Prawo do bonu turystycznego jest powiązane ze świadczeniem Rodzina 500+. Rodzice otrzymują bon na te dzieci, na które mieli przyznane 500+ w momencie wejścia w życie przepisów o bonie (18 lipca 2019 r.). Otrzymują go też, jeśli nabyli prawo do 500+ na dziecko później, ale maksymalnie do 31 grudnia 2021 roku.

Kto ma więcej pytań, może je zdać konsultantom, którzy dyżurują pod numerem tel. 22 11 22 111 (codziennie w godzinach 7.00-20.00) lub e-mailem: bon@zus.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA