REKLAMA
,
Chełmskie żłobki działają w zespole
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwa miejskie żłobki w Chełmie są teraz jednym zespołem. Ale to nie zmieniło zasad rekrutacji – dzieci są tu przyjmowane cały rok. 

Reklama
Zamiast dwóch żłobków miejskich, mamy teraz Zespół Żłobków Miejskich w Chełmie. Na ostatniej sesji radni zdecydowali, że żłobek „Słoneczko” (ul. Wolności 8) oraz żłobek „Chełmskie Niedźwiadki’’ (ul. Wolności 20) zostaną połączone. Chodziło o  „usprawnienie i skoordynowanie bieżącej pracy obu żłobków”, jak napisali w uzasadnieniu uchwały miejscy urzędnicy.
Za połączeniem placówek w zespół głosowało 16 radnych, w tym rządzącej koalicji, klubu Rozwój i Demokracja i radni niezrzeszeni. Klub Koalicji Obywatelskiej wstrzymał się od głosu.
 

Dla dzieci i ich rodziców w zasadzie nic się nie zmieniło. Żłobki działają w dotychczasowych budynkach, a podopiecznymi zajmują się te same osoby, co dotychczas. Jednak zamiast dwóch dyrektorów, jest jeden. Urzęduje przy ul. Wolności 20 i kieruje zespołem. 

Rekrutacja do żłobka odbywa się formalnie we wrześniu. Faktycznie placówki mają wolne miejsca i dziecko można tam posłać w każdym momencie. W „Chełmskich Niedźwiadkach” jest w sumie 113 miejsc dla dzieci, w tym 3 miejsca dla dzieci niepełnosprawnych ze szczególnymi potrzebami. Natomiast w „Słoneczku” jest 89 miejsc.

Mali podopieczni mogą tam liczyć na ciepłą atmosferę, smaczne i zdrowe posiłki, ciekawe zabawy oraz kreatywne zajęcia przygotowane przez wykwalifikowanych opiekunów i pedagogów.
Miesięczny pobyt malucha w żłobku to koszt 336 zł za jedno dziecko i 224 zł za kolejne. Stawka żywieniowa to 5 zł dziennie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej placówki: https://tiny.pl/r6ns9

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA