REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Chełmskie żłobki działają w zespole
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Dwa miejskie żłobki w Chełmie są teraz jednym zespołem. Ale to nie zmieniło zasad rekrutacji – dzieci są tu przyjmowane cały rok. 

Zamiast dwóch żłobków miejskich, mamy teraz Zespół Żłobków Miejskich w Chełmie. Na ostatniej sesji radni zdecydowali, że żłobek „Słoneczko” (ul. Wolności 8) oraz żłobek „Chełmskie Niedźwiadki’’ (ul. Wolności 20) zostaną połączone. Chodziło o  “usprawnienie i skoordynowanie bieżącej pracy obu żłobków”, jak napisali w uzasadnieniu uchwały miejscy urzędnicy.
Za połączeniem placówek w zespół głosowało 16 radnych, w tym rządzącej koalicji, klubu Rozwój i Demokracja i radni niezrzeszeni. Klub Koalicji Obywatelskiej wstrzymał się od głosu.
 

Dla dzieci i ich rodziców w zasadzie nic się nie zmieniło. Żłobki działają w dotychczasowych budynkach, a podopiecznymi zajmują się te same osoby, co dotychczas. Jednak zamiast dwóch dyrektorów, jest jeden. Urzęduje przy ul. Wolności 20 i kieruje zespołem. 

Rekrutacja do żłobka odbywa się formalnie we wrześniu. Faktycznie placówki mają wolne miejsca i dziecko można tam posłać w każdym momencie. W „Chełmskich Niedźwiadkach” jest w sumie 113 miejsc dla dzieci, w tym 3 miejsca dla dzieci niepełnosprawnych ze szczególnymi potrzebami. Natomiast w „Słoneczku” jest 89 miejsc.

Mali podopieczni mogą tam liczyć na ciepłą atmosferę, smaczne i zdrowe posiłki, ciekawe zabawy oraz kreatywne zajęcia przygotowane przez wykwalifikowanych opiekunów i pedagogów.
Miesięczny pobyt malucha w żłobku to koszt 336 zł za jedno dziecko i 224 zł za kolejne. Stawka żywieniowa to 5 zł dziennie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej placówki: https://tiny.pl/r6ns9

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*