REKLAMA
,
Jest dokumentacja na młyn
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto ma już dokumentację techniczną na rewitalizację Młynu Michalenki. Teraz rozpoczyna się procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Czy znajdą się też fundusze na kosztowną odnowę?

Reklama

Młyn Michalenki miasto kupiło rok temu za 450 tys. zł. Od początku z zamysłem tworzenia tu nowego ośrodka kultury. 

– Ma to być przestrzeń tętniąca życiem, dobrze powiązana funkcjonalnie z otoczeniem, zaprojektowana z poszanowaniem dorobku kulturowego miejsca – snuł wówczas plany prezydent Jakub Banaszek.  – Zrewitalizowany obiekt ma być unikalny, przyciągać użytkowników oraz turystów i stanowić ważne, rozpoznawalne i akceptowalne społecznie miejsce na kulturalnej mapie miasta i województwa lubelskiego.

Kolejnym krokiem było ogłoszenie przetargu na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej rewitalizacji młyna. Zadanie właśnie zrealizowała Pracownia Architektów ZEN z Katowic.

Co więc znajdzie się w przebudowanym budynku?
Głównym pomieszczeniem na parterze ma być sala teatralno-koncertowo-kinowa z widownią na ponad 250 osób. Wyżej ulokowane zostaną sale ekspozycyjne i sala konferencyjna. Na samej górze ma funkcjonować kawiarnia.
Nie zapomniano oczywiście o zapleczu, biurach, kasach, magazynach, sanitariatach czy szatni.
 
Rewitalizując Młyn Michalenki chcemy przede wszystkim zwiększyć skalę i oferty kulturalną miasta, a przy okazji nadać zaniedbanemu i nieużytkowanemu przez wiele lat budynkowi nową funkcję i estetykę – czytamy na stronie Miasto Chełm.
Miasto nie ujawnia, ile może kosztować remont młyna, ale bez kilku milionów złotych raczej nie ma co zaczynać. Skąd je wziąć? W ratuszu od początku zakładano, że nie z kasy miasta. I że przygotowany projekt „będzie podstawą do aplikowania o zewnętrzne dofinansowanie”. 
 
Jak myślicie, uda się?

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ile kosztowała dokumentacja.Kiedy UM nas poinformuje?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Informacja dla Mieszkańców i władz Chełma.Tematu nie odpuszczę.UM ma obowiązek przedstawić 2 analizy.Przypominam,że to ja jeszcze przed wyborami apelowałem o zakup Młyna na siedzibę Muzeum.
  1,czy potrzebna jest następna sala widowiskowa?
  2,Ile powierzchni i kubatury potrzeba na porządną siedzibę Muzeum?Czy zmni9ejszenie tej powierzchni o salę ma uzasadnienie merytoryczne?
  Proste pytania,a więc odpowiedź powinna być szybka.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Sala konferencyjna – chyba jestem za.

   No votes yet.
   Please wait...
  • A jak się Prezydent obrazi – trudno,on ma prawo mieć swoje pomysły,ja też mam prawo.On zgłosił swoje projekty,ja też 12 dań,projektów w Wigilię.Jako mieszkańcy Chełma jesteśmy sobie równi.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Jest pytanie istotne – za ile?

  No votes yet.
  Please wait...
 • Panie Sawa, to nie był zarzut a jedynie zapytanie wynikające z zauważenia przeze mnie wzmożonej tutaj pańskiej aktywności. To co Pan napisałeś odnośnie relacji mieszkańcy – władza, jest z perspektywy „czarnego luda” oczywiście jak najbardziej OK, tyle że większość tego z góry należało by uznać za utopię przy takiej aktywności społecznej jaką mamy. Sam żeś Pan to we wpisie zresztą wyraziście wyartykułował, że powtarzać nie będę.
  Co do młyna, to o przeznaczeniu obiektu – jak sobie przypominam publikowane jakiś czas temu informacje – z góry decydowały konsultacje z fundującymi. Musi być narodowo i ideologicznie Panie Sawa, inaczej kasy może być niet.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Prezydent Banaszek organizował zebrania na pewne tematy,na temat koncepcji Młyna takiego spotykania nie było.Ja od lat przedstawiam swoją koncepcję i zresztą od początku chwalę zakup Młyna i dlatego walczę o logikę i sens.Powtarzam – gdzie analiza potrzeb Muzeum,w tym rezerwy pod rozwój ekspozycji i po co następna sala widowiskowa?A że tzw.czarny lud śpi,to i ja mam spać?Nie,będę upierdliwy dla władz i władza musi się z tym pogodzić,a nie olewać mnie.

   No votes yet.
   Please wait...
  • A o tzw.polityce w tym miejscu nie będę pisać.

   No votes yet.
   Please wait...
   • Panie Sawa, o polityce możemy nie rozmawiać – jestem za. Tyle tylko, że ona nie daje nam spokoju i gnębi. Wpycha się każdą szparą i nie możemy jej jak to pan napisał tak całkiem olewać. Według mnie, jeżeli była by to inwestycja tylko z własnych funduszy miasta, to upierdliwość względem władz jak Pan to określił na maksa, ale mamy w tym przypadku prawdopodobnie do czynienia z ludźmi myślącymi innymi kategoriami, niż my tu w naszym grajdołku. To może być zbyt mało i nasze argumenty to oni równie dobrze sobie mogą olewać, bo ich na to stać. To oni dysponują kasą. Na dobrych wujaszków nigdy nie mieli predyspozycji. Zresztą, ogólna sytuacja ostatnimi czasy jest dynamiczna, że to o czym tutaj sobie gadamy może być być gadaniem o niczym.

    No votes yet.
    Please wait...
   • Na fb opublikowałem w Wigilię 12 dań,pomysłów dla Chełma.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Dodam jeszcze jedno.Od początku mojego pomysłu zakupu przez Miasto Młyna Michalenki była lokalizacja tam muzeum Ziemi Chełmskiej,a więc nie tylko Chełma,a to wymaga dużej powierzchni,także rezerwowej.Miasto Chełm ma pokazywać cały nasz region,

  No votes yet.
  Please wait...
  • A UM nie przedstawił analizy potrzeb i możliwości wykorzystania,np.kolejnej sali widowiskowej.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA