REKLAMA
,
Komu „trzynastka”?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczęły się wypłaty „trzynastek” dla pracowników budżetówki. Niektórym świadczenie przysługuje na specjalnych zasadach.

Reklama

Prawo do trzynastki, bez obowiązku przepracowania faktycznie sześciu miesięcy, przysługuje też pracownikowi, który korzysta z urlopu macierzyńskiego, z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, z urlopu ojcowskiego i z urlopu rodzicielskiego.
To samo dotyczy osób, które przeszły na emeryturę, zostały przeniesione służbowo lub np. zwolniono je z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. We wszystkich tych przypadkach wysokość „trzynastki” jest proporcjonalna do przepracowanego okresu.

W ubiegłym roku, jak podaje money.pl, na „trzynastki” wydano około 6 mld zł. W tym roku środków do wypłaty jest więcej, bo ponad 6,4 mld zł. Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, na wypłatę „trzynastek” dla pracowników objętych ustawą o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej zaplanowano dokładnie 2 410 038 tys. zł. Reszta zostanie wypłacona z kas samorządów.

Źródło: kurier.pap.pl; money.pl.

Napisz komentarz
 • Ludzie nie zdajecie sobie sprawy,że trzynastka regulaminowa to czysta głupota.Zamiast tego powinna być wyższa pensja,premie za dobrą robotę lub kopa na zieloną trawkę za złą robotę.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA