REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Najpierw podpalał, potem gasił
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Trzej młodzi mężczyźni celowo podpalili kilka niezamieszkałych budynków. Jeden z nich był strażakiem ochotniczej straży pożarnej. Wszystkich zatrzymali chełmscy policjanci.

Reklama

Do trzech pożarów drewnianych niezamieszkałych budynków doszło w drugiej połowie października na terenie jednej z gmin w powiecie chełmskim. Ogień strawił dwa niezamieszkałe budynki oraz stodołę. Na miejscu prowadzone były działania gaśnicze przez straż pożarną. Jak się okazało,  w każdym z tych zdarzeń, ogień nie pojawił się przypadkowo. W ocenie specjalistów prawdopodobną przyczyną  było celowe podpalenie.

Sprawą ustalenia podpalaczy zajęli się chełmscy kryminalni. Policjanci typowali, że za podpaleniami mogą stać mieszkańcy powiatu chełmskiego.

W miniony wtorek (1 listopada) późnym wieczorem doszło do kolejnego pożaru. Spaleniu uległ drewniany niezamieszkały dom. Ogień strawił budynek doszczętnie. W tym przypadku również stwierdzono podpalenie. Właścicielka budynku oszacowała wartość strat na kwotę 20 tysięcy złotych.

Podpalacze wpadli w ręce kryminalnych z chełmskiej jednostki już kilka godzin po tym zdarzeniu. To trzej mężczyźni w wieku od 17 do 21 lat. Jeden z nich działał w ochotniczej straży pożarnej i uczestniczył w gaszeniu kilku tych pożarów.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że wszystkie podpalenia były wynikiem działania zatrzymanych mężczyzn.

Za spowodowanie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama