REKLAMA
,
Rośnie dług Chełma
Pierwsze decyzje nowego prezydenta. Sprawdź nazwiska wiceprezydentów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prezydent Jakub Banaszek na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił swoich zastępców. Podjął także decyzje związane z powołaniem dwóch społecznych pełnomocników.

Reklama

Pierwszym zastępcą Banaszka będzie Artur Juszczak. W Urzędzie ma odpowiadać za inwestycje. Drugim wiceprezydentem będzie Andrzej Kosiniec, który przejmie nadzór nad oświatą.

Prezydent Chełma powołał także dwóch pełnomocników. Jak podkreślił – społecznych, czyli wykonujących swoje zadania bez wynagrodzenia. Pełnomocnikiem ds. opracowania strategii Miasta Chełm zostanie radny Kamil Błaszczuk, który w znacznej mierze odpowiadał za kampanię Banaszka. Natomiast pełnomocnikiem ds. Dróg ma zostać radny i dyrektor lubelskiej GDDKiA Mirosław Czech.

Prezydent podczas konferencji poruszył także kwestię problemów związanych z realizacją projektu wdrożenia e-usług. Według niego sytuacja jest poważna, a Dyrektor Biura Informatyki Marcin Wójcik – odpowiedzialny dotychczas za realizację projektu – od pewnego czasu przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Jakub Banaszek potwierdził także, że rozpoczęły się oficjalne rozmowy z Wojewodą Lubelskim ws. odzyskania chełmskiego Gmachu.

Podczas spotkania był także akcent świąteczny. Prezydent potwierdził. że powstanie szopka noworoczna. Natomiast pod znakiem zapytania stoi Jarmark Bożonarodzeniowy, bo – jak twierdzi – ustępująca ekipa nie rozpoczęła odpowiednio wcześnie prac przygotowawczych.

Napisz komentarz
  • Pis przegra wybory do Sejmu i zaczną kopać Banaszka.Wtedy będą odważni.

  • Ciekawie to może być za rok.

  • To już widać, słychać i czuć!

  • A pogryżć to się nie pogryzą! Już sa dogadani z PO z czasem to i z Fisz się dogadają bo przecież PO w komitywie z Fisz. A do społki obsadzili większośc komisji i mają większość w Radzie Miasta więc PiS nie podskoczy! I tak” wespoł zespó”ł będą rządzić! Z wyjątkiem Banaszka bo ten większość czasu będzie spędzał w Warszawie! Po gabinetach premierów i ministrów gabinet prezydenta miasta Chełm nie robi na nim wrażenia. Chełm to nie Warszawa . Prównać się nie da.

  • Detox,zobaczymy

  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *

    Reklama
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    Jutro radni uchwalą budżet
    AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
    Budżet (coraz mniej) obywatelski
    Budżet (coraz mniej) Obywatelski
    Rośnie dług Chełma
    Rośnie dług Chełma
    Ostrożnie na Obłońskiej!
    Ostrożnie na Obłońskiej!
    Katastrofa dopiero przed nami?
    Katastrofa dopiero przed nami?
    REKLAMA