REKLAMA
,
Policjanci odwieźli do domu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Policjanci nie pozostali obojętni widząc starszą kobietę, która miała wyraźne trudności z chodzeniem. Zawieźli ją do domu. Zdarzenie miało miejsce w nocy we Włodawie.

Reklama

Zimą policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem i reagują w każdym przypadku, kiedy ludzkie życie lub zdrowie może być zagrożone.

Przykładem takiego zachowania jest pomoc włodawskich funkcjonariuszy starszej kobiecie, którą zauważyli w nocy 8 stycznia br., na jednej z ulic miasta. Policjanci włodawskiej „patrolówki” sierż. szt. Artur Zalewski oraz st. sierż. Marcin Pomiankiewicz nie pozostali obojętni widząc 75-latkę, która miała wyraźne trudności z chodzeniem i poruszała się o kuli. Policjanci zawieźli kobietę do domu, gdzie czekała na nią córka.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy temperatury na zewnątrz są coraz niższe, policjanci podczas patrolu zwracają szczególną uwagę na osoby starsze lub nietrzeźwe, które są szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. Jednocześnie policjanci apelują,  by reagować widząc osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe.

Należy informować służby o każdej zauważonej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997 lub 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA