REKLAMA
,
Uczniowie z Chełma rywalizują o finał
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie z Chełma mają szanse na udział w finale olimpiady o ubezpieczeniach społecznych. Reprezentantów Lubelszczyzny poznamy w piątek.

Reklama

Rywalizacja uczniów w olimpiadzie o ubezpieczeniach społecznych nabiera tempa. W piątek 16 marca dowiemy się, którzy z nich będą reprezentować województwo lubelskie w ogólnopolskim finale. Szanse mają uczniowie z Chełma.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” składa się z trzech etapów. Etap szkolny wyłonił w listopadzie najlepsze trzyosobowe zespoły uczniów, reprezentujące 20 szkół z woj. lubelskiego. Wśród nich: Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie oraz Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie. 16 marca zmierzą się z kolejnym testem o ubezpieczeniach społecznych – m.in. o emeryturach, zasiłkach, prowadzeniu firmy. Ten etap odbędzie się w murach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Uczniowie rozwiążą test składający się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. Drużyna musi odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 60 procent pytań. Na odpowiedzi będzie miała tylko 30 minut. Jeśli okaże się, że najlepsze zespoły będą miały równą liczbę punktów, to o awansie do ogólnopolskiego finału zdecyduje czas.

Finał konkursu odbędzie się 26 kwietnia w Warszawie. Zwycięzcy ostatniego etapu mogą liczyć na indeksy wielu polskich uczelni, w tym indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz dodatkowe punkty przy rekrutacji – m.in. w trzech zamojskich szkołach wyższych. Są też nagrody rzeczowe – laptopy, tablety i czytniki e-booków.

Więcej informacji o olimpiadzie i jej przebiegu można znaleźć na Facebooku, na fanpage’u „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA