REKLAMA
,
Wybierz się na Ukrainę bez kolejek. Most pontonowy na Bugu!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trwają przygotowania do Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa, które startują już 6 sierpnia w Zbereżu (gmina Wola Uhruska). Jak co roku największą atrakcją będzie most pontonowy na Bugu, który przez kilka dni będzie łączył Polskę z Ukrainą.

Reklama

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa rozpoczynają się 6 sierpnia i potrwają cztery dni. Jak co roku, event rozpocznie się od oficjalnego otwarcia tymczasowego przejścia scalającego granicę Polski i Ukrainy. Od tego czasu, osoby które posiadają ważny paszport będą mogły swobodnie przekroczyć granicę.  Tego samego dnia w Starostwie Powiatowym odbędzie się konferencja pt. ,,Nasze Polesie, Nasz Bug”. Będzie to podsumowanie korelacji samorządów działających po obu stronach granicy.

Na piątek i na sobotę (7 i 8 sierpnia) organizatorzy zaplanowali atrakcje sportowe. Poczynając od zawodów wędkarskich, przez turniej piłki nożnej Służb Mundurowych, spływy kajakowe, a na towarzyskim biegu czy rajdzie rowerowym kończąc, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Ostatniego dnia wydarzenia, odbędzie się Jarmark Nadbużański  oraz Nadbużański Festyn kulturalno- rekreacyjny na którym wystąpią m. in. zespoły artystyczne z Polski i Ukrainy: Kresowiak, Zarek Band, NaCoDoCzego i inni oraz zostanie zaprezentowany biesiadny program grupy LOLEK ORKIESTRA.

Tegoroczne Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa po stronie Ukraińskiej zostały ograniczone możliwościami finansowymi. Wynika to przede wszystkim z konfliktu zbrojnego, jaki ma miejsce u naszych wschodnich sąsiadów. Piętno narastającego konfliktu rozprzestrzeniło się jednak na terytorium całego kraju. Na szczęście strona Ukraińska podjęła ciężar organizacji tego wydarzenia, rezygnując jedynie z  występów artystycznych. Jak zapewniają organizatorzy, w tym rejonie jest spokojnie i osoby, które zechcą wybrać się na drugą stronę Bugu mogą czuć się bezpiecznie.

11760273_1649151321968425_2351597471828469450_n

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA