REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wybierz się na Ukrainę bez kolejek. Most pontonowy na Bugu!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Trwają przygotowania do Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa, które startują już 6 sierpnia w Zbereżu (gmina Wola Uhruska). Jak co roku największą atrakcją będzie most pontonowy na Bugu, który przez kilka dni będzie łączył Polskę z Ukrainą.

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa rozpoczynają się 6 sierpnia i potrwają cztery dni. Jak co roku, event rozpocznie się od oficjalnego otwarcia tymczasowego przejścia scalającego granicę Polski i Ukrainy. Od tego czasu, osoby które posiadają ważny paszport będą mogły swobodnie przekroczyć granicę.  Tego samego dnia w Starostwie Powiatowym odbędzie się konferencja pt. ,,Nasze Polesie, Nasz Bug”. Będzie to podsumowanie korelacji samorządów działających po obu stronach granicy.

Na piątek i na sobotę (7 i 8 sierpnia) organizatorzy zaplanowali atrakcje sportowe. Poczynając od zawodów wędkarskich, przez turniej piłki nożnej Służb Mundurowych, spływy kajakowe, a na towarzyskim biegu czy rajdzie rowerowym kończąc, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Ostatniego dnia wydarzenia, odbędzie się Jarmark Nadbużański  oraz Nadbużański Festyn kulturalno- rekreacyjny na którym wystąpią m. in. zespoły artystyczne z Polski i Ukrainy: Kresowiak, Zarek Band, NaCoDoCzego i inni oraz zostanie zaprezentowany biesiadny program grupy LOLEK ORKIESTRA.

Tegoroczne Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa po stronie Ukraińskiej zostały ograniczone możliwościami finansowymi. Wynika to przede wszystkim z konfliktu zbrojnego, jaki ma miejsce u naszych wschodnich sąsiadów. Piętno narastającego konfliktu rozprzestrzeniło się jednak na terytorium całego kraju. Na szczęście strona Ukraińska podjęła ciężar organizacji tego wydarzenia, rezygnując jedynie z  występów artystycznych. Jak zapewniają organizatorzy, w tym rejonie jest spokojnie i osoby, które zechcą wybrać się na drugą stronę Bugu mogą czuć się bezpiecznie.

11760273_1649151321968425_2351597471828469450_n

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*