REKLAMA
,
Zbieraj nakrętki, pomóż Patrykowi
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Patryk Marciniak jest absolwentem OHP.  W styczniu miał poważny wypadek drogowy. Od tego czasu przeszedł szereg skomplikowanych operacji i do tej pory nie odzyskał świadomości. Trwa zbiórka plastikowych nakrętek na jego leczenie i rehabilitację. Włączyło się do niej wiele jednostek OHP, w tym w Chełmie i Rejowcu Fabrycznym. Pomożesz?

Reklama

Wypadek Patryka był ogromnym szokiem i wielką tragedią dla jego najbliższych. Do tego momentu młody i zdrowy chłopak miał plany i marzenia, a życie stało przed nim otworem. W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zdobył zawód ślusarza i z tą branżą planował związać swoją zawodową przyszłość. Niestety, tragiczne wydarzenia pokrzyżowały jego wszystkie plany. Rodzina Patryka nie poddaje się jednak i cały czas walczy, aby przywrócić mu sprawność.

Wypadek spowodował u niego poważne złamania rąk i nóg, pęknięcie wątroby, pęknięcie śledziony i nerek oraz kręgów szyjnych. W tej chwili pomimo wybudzenia ze śpiączki nie ma z nim żadnego kontaktu. Konieczna jest więc specjalistyczna rehabilitacja. Wszystko po to, by mógł odzyskać dawną sprawność. Koszt jednego dwutygodniowego turnusu to średnio 20 tys. zł. A takich turnusów Patryk będzie musiał odbyć kilka. Mama Patryka nie jest w stanie sama sfinansować tak drogiego leczenia.

Dlatego w akcję zbierania plastikowych nakrętek dla swojego absolwenta włączyli się koledzy i wychowawcy pleszewskiego Centrum oraz inne jednostki OHP w kraju. Wspiera ich również m.in. Rada Młodzieży Hufca Pracy w Chełmie i MCK w Rejowcu Fabrycznym.
Nakrętki można przynosić do Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym, ul. Lubelska 24a. W Chełmie zbiórka prowadzona jest w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, ul. Lwowska 51.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Błaszczuk opuścił PiS
Błaszczuk opuścił PiS
Sybiraków wreszcie przejezdna
Sybiraków wreszcie przejezdna
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Niewiele unijnej kasy dla Chełma
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
Urząd w czasie zarazy
Urząd w czasie zarazy
REKLAMA